Stay strong! ♥

14:00:00

 To zbiór najszczerszych i najodważniejszych spostrzeżeń Demi, poczynionych przez nią na niełatwej drodze do szczęścia i samopoznania. Autorka proponuje inspirujące cytaty na każdy dzień roku, opatrując je odpowiednimi komentarzami i stawiając cele do osiągnięcia – duże i zupełnie małe, ale nie mniej przez to ważne. Przekonuje, jak istotne są: wiara w siebie, rozwijanie swoich talentów, otwartość i pozytywne nastawienie do świata, a także nieskupianie się na negatywnych emocjach. Wiedząc już, jak to jest, gdy życie nas przytłacza, Demi daje czytelnikom pociechę i wsparcie, ucząc pogody i cennej umiejętności radzenia sobie z trudnymi chwilami. Jej książka jest przeznaczona dla wszystkich, którzy w tej niekończącej się podróży zwanej życiem szukają inspiracji i uzasadnienia, że warto być silną każdego dnia.

źródło opisu: http://lubimyczytac.pl/

 Jako wierna Lovatic nie mogłam obejść się bez tej książki na półce! Już nie pierwszy rok spędziłam z książką Demi. Czym jest "Bądź swoją siłą"? To książka, która codziennie stawia przed nami cel. I nie jest to cel do wypełnienia danego dnia i koniec. Jest to cel, który zostanie z nami na zawsze i który z innymi 364 celami da nam piękną i efektywną całość w postaci lepszego samopoczucia, większej wiary w siebie i wiary, że nie w słowie niemożliwe jest tylko iluzją. 

 Każdy może odnaleźć się w stawianych przez tę książkę wyzwaniach, jeśli tylko znajdzie w sobie odrobinę chęci i motywacji. Niektórym przygoda z tą książką jest frajdą, dla innych stratą czasu, a dla kolejnych pewnego rodzaju pomocą do odkrycia w sobie prawdziwego siebie. Każdy człowiek bowiem jest empatyczny, pomocny i miły, ale czasami coś przykrywa w nim te wartości. Książka ta nie tylko pokazuje, że warto odnaleźć w sobie te cechy, ale też pomaga nam je z siebie wydobyć.


 Cóż można powiedzieć o tym pamiętniku... Nie ukrywam, że pisze mi się w nim lepiej, niż w pamiętniku zwykłego typu. Nie wiem, czy to siła i wiara, którymi Demi natchnęła ten notatnik poprzez m. in. cytaty, czy po prostu poczucie siły i wiary we mnie, które otrzymałam dzięki książce "Bądź swoją siłą" sprawiają, że moje myśli lepiej się układają. 

 Pamiętnik jest wspaniałą terapią na zagubienie, zwątpienie czy przytłoczenie. Pozwala odnaleźć się w samym sobie, uwierzyć w siebie i zrzucić ciężar upchniętych w naszych umysłach myśli. Pisanie pamiętnika często skłania do refleksji i czystszego spojrzenia w głąb siebie. Nic więcej nie potrafię powiedzieć. Nic poza dwoma słowami: STAY STRONG!

Ocena książki: 10/10

Demi Lovato "Bądź swoją siłą przez 365 dni roku" | Feeria Young, 2013 | 416 stron
Demi Lovato "Bądź swoją siłą. Twój pamiętnik z Demi" | Feeria Young, 2014 | 240 stron

2 komentarze:

 1. Miałam okazję przejrzeć tą książkę i uważam, że jest naprawdę fajna i inna. Bardzo mi się podoba, poza tym lubię Demi :)

  Pozdrawiam ♥
  Szelest Stron

  OdpowiedzUsuń
 2. Demi jest osobą, która wie, czego potrzeba zagubionym i niezaprzeczalnie potrzebującym jakiejś motywacji osobom - sama kiedyś do grona tych osób należała.
  Książka wspaniała ♥ Stay strong!

  OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Jednym z celi, które popchnęły mnie do założenia bloga była chęć wymiany opinii na temat książek i wielu innych rzeczy z innymi ludźmi. Dodając komentarz możesz przedstawić swoją wizję na poruszane tematy, a dodatkowe miłe słowa dają mi więcej wiary w siebie. Twój komentarz jest moją motywacją!

Obsługiwane przez usługę Blogger.