Serialowe zagadki

14:00:00

Oglądając odcinek "Riverdale", w którym odpowiedziano na kluczowe dla serialu pytanie zauważyłam, że duża ilość oglądanych przeze mnie seriali kryje w sobie jakąś zagadkę. Przedstawiam Wam 10 serialowych zagadek, które bardzo mnie zaciekawiły. Wiele chwil z mojego życia spędziłam na główkowaniu, kto jest -A w "Słodkich kłamstewkach" czy kto kogo zabił w "Wielkich kłamstewkach". UWAGA NA BARDZO DUŻE SPOILERY!!! 

Spoilerowe ostrzeżenie dotyczy seriali:
- Słodkie kłamstewka
- Wielkie kłamstewka
- Jess i chłopaki
- Guilt
- Plotkara
- Riverdale
- Królowe krzyku
- Pamiętniki wampirów

Jeśli nie chcesz zaspoilerować sobie żadnego z powyższych seriali, lepiej nie zaglądaj na dół ;)


1. "Słodkie kłamstewka" i Kim jest -A? (1)

Główny antagonista serialu (a raczej antagoniści) to zagadka, która ciągle nurtuje widzów tego serialu. Co odcinek złoczyńca zaskakuje nas swoją niewątpliwie wielką wyobraźnią i grą, w której głównymi pionkami jest piątka dziewczyn.

Pierwsze -A nękało nasze Kłamczuchy przez dwa sezony. Jak da mnie to zbyt mało czasu by domyśleć się kto stoi za wszystkimi esemesami, mailami i dziwnymi wydarzeniami. Choć Mona była w moim "kręgu podejrzanych" to jednak nie na nią stawiałam w ostatecznej chwili. Niemniej jednak dobrze się bawiłam próbując rozgryźć tę zagadkę, która bardzo namieszała mi w głowie.

2. "Słodkie kłamstewka" i Kim jest -A? (2)

Kolejne trzy i pół sezonu dla drugiego -A, którego tożsamość rozgryzłam już po zakończeniu piątego sezonu. Jak dla mnie obsesja Cece na punkcie Ali i to dziwne pojawianie się ni stąd ni zowąd w różnych momentach serialu było dla mnie podejrzane i choć nadal nie wiem, czy moje tropy rzeczywiście były dobre to jednak doprowadziły mnie do odpowiedniej osoby.

3. "Wielkie kłamstewka" i Kto kogo zabił?

W pierwszym odcinku jasno pokazano, że ktoś kogoś zabił - ale kto kogo? Na to pytanie nie dostawaliśmy odpowiedzi aż do finału. Nie potrafiłam jasno obstawić żadnej postaci na danym miejscu, ale m. in. obstawiałam, że trupem padł mąż Celeste, Perry. Wrednie to zabrzmi, ale on najbardziej na to zasługiwał. Co do zabójcy nie byłam pewna do końca - w mojej głowie tak naprawdę układało się wiele par, które mogłam ustawić po dwóch stronach tych nieszczęsnych schodów. To pytanie było jednym z czynników, dlaczego serial tak dobrze się oglądało.

4. "Jess i chłopaki" i Jak ma na imię Schmidt?

Wszyscy dokładnie wiedzieli, że Schmidt to nazwisko i na pewno wielu widzów zastanawiało się jak ma na imię Schmidt, co z resztą zostało powiedziane w przedostatnim odcinku szóstego (miejmy nadzieję nie ostatniego) sezonu "Jess i chłopaki". Byłam blisko rozwiązania - stawiałam na Nick. Spodziewałam się, że może on mieć na imię tak jak innych z chłopaków, dlatego nazywano go po nazwisku. Osobiście nie lubię, gdy ktoś mówi do mnie po nazwisku, jednak wybaczam tym, którzy wołają mnie tak w szkole - w samej klasie mam trzy inne Karoliny, a co dopiero w całej szkole. Nazwiska rzadziej się powtarzają. W zagadce pomyliłam imiona, bo jednak Schmidt ma na imię Winston, ale byłam na dobrym tropie.

5. "Guilt" i Kto zabił Molly?

"Guilt" głównie opowiada historię o Grace, która zostaje oskarżona o zabójstwo swojej koleżanki. Trzeba przyznać, że ta irytująca Grace była naprawdę dobrze odegrana przez aktorkę, ponieważ co rusz zmieniałam swoje zdanie na temat winy bohaterki w tym zabójstwie. Na koniec jednak postawiłam na Luca i był to strzał w dziesiątkę.


6. "Plotkara" i Kto jest Plotkarą?

Przez sześć sezonów bohaterzy (a wraz z nimi widzowie) zastanawiali się, kto jest Plotkarą. Wie wszystko, więc musi być gdzieś w pobliżu. Choć na początku obstawiałam Jenny, która tak bardzo chciała wgryźć się do elity i udało się jej to, później zaczęłam myśleć nad Dorotą, która w sumie też dużo wiedziała to na koniec postawiłam na Dana - pisarz, który w sumie wydał książkę pokazującą życie naszej nowojorskiej elity, a głupi też nie był. Idealnie pasował na Plotkarę, co na końcu okazało się prawdą.

7. "Riverdale" i Kto zabił Jasona Blossoma?

Zagadka, na którą odpowiedź dostaliśmy tydzień temu. Węszyliśmy z bohaterami wokół każdej postaci. Tak naprawdę każdy mógłby za coś Jasona zabić. Mimo wszystko pod koniec stawiałam na pana Blossoma, zwłaszcza po tym jak powiedział Cheryl: "powinienem był ciebie do tego szkolić, ponieważ Jasona nigdy nie było na to stać, podczas gdy ty... Ty jesteś Blossomem, od stóp do głów". W tych słowach jest coś podejrzanego...

8. "Królowe krzyku" i Kto jest Czerwonym Diabłem?

Pierwszy sezon "Królowych krzyku" był zdecydowanie tym lepszym. Zagadkowy zabójca grasujący na uniwersyteckim kampusie, który przebrany jest za tamtejszą maskotkę to zagadka dość przewidywalna - każdy, kto trochę przyłożył się do "śledztwa" mógł domyśleć się kto jest antagonistą.


9. "Królowe krzyku" i Kto jest Zielonym Złośliwcem?

Drugi sezon, nowi antagoniści - tym razem w szpitalu, którego dyrektorem jest pani dziekan, a Chanelki pracownikami. Zielony Złośliwiec próbuje doprowadzić do zamknięcia szpitala zabijając jego pracowników i pacjentów. Osobiście od początku wiedziałam, że Ingrid jest naszym złoczyńcą, a co do reszty Zielonych Złośliwców - później stało się zupełnie jasne, kim są, więc większego główkowania nie było...

10. "Pamiętniki wampirów" i Kto zginie w finałowym odcinku?

Niedługo przed finałowym odcinkiem "Pamiętników wampirów" do fanów trafiła wiadomość, że w tymże odcinku jednak z głównych postaci umrze. Większość zakładała, że Bonnie, bo ona w tym serialu zawsze dostaje po tyłku. Jednak ja przeczuwałam, że będzie to ktoś z głównej trójki - w końcu to koniec serialu i dlaczego całe wampirze "Golden Trio" miałoby mieć tę najlepszą wersję happy endu? Postawiłam na Stefana - cała historia zaczęła się od rozpoczęcia jego wiecznego życia, więc dlaczego metą nie miałoby być zakończenie tego życia? Choć to trochę okrutne, to założyłam się o tą śmierć z koleżanką i wygrałam 20 złotych.

1 komentarz:

  1. Niektóre zagadki serialowe są dość przewidywalne - wystarczy trochę pomyśleć. W tych zagadkach dostałabym 6/10 - Riverdale, TVD, NG i GG były dla mnie zaskoczeniem.

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Jednym z celi, które popchnęły mnie do założenia bloga była chęć wymiany opinii na temat książek i wielu innych rzeczy z innymi ludźmi. Dodając komentarz możesz przedstawić swoją wizję na poruszane tematy, a dodatkowe miłe słowa dają mi więcej wiary w siebie. Twój komentarz jest moją motywacją!

Obsługiwane przez usługę Blogger.