We can change things. For the better.

14:00:00

 "Timeless" to serial od NBC o podróżach w czasie. Garcia Flynn kradnie maszynę do przemieszczania się w czasie, by zmieniać przeszłość, a co za tym idzie, również późniejsze czasy po teraźniejszość. Instytut, który stworzył maszynę wysyła historyczkę, żołnierza i operatora maszyny w pościg w czasie za złodziejem, by uniemożliwić mu dokonania zmian w ważnych wydarzeniach z dziejów ludzkości.

  Serial ma wiele zalet. Po pierwsze wspaniała fabuła w świetnej realizacji. Serial naprawdę bardzo dobrze się ogląda. Co odcinek można poznać historyczne ciekawostki przestawione w dobrej formie. Przygody, które nasi bohaterowie przeżywają w przeszłości są naprawdę wciągające i emocjonujące. Same podróże są przedstawione są w schematyczny sposób, jednak nie da się ukryć, że mimo wszystko nie jest to kolejne odgrzewanie kotleta spod znaku "podróży w czasie" - chyba, że nazwiemy to wyjątkowo cudownym odgrzewaniem. Jednak oprócz pościgu za "ponadczasowym" zbiegiem, mamy tu prywatne życia naszych bohaterów - siostra Lucy znika po pierwszej podróży do przeszłości, Wyatt cały czas miota się w sprawie zaginionej żony, a Rufus staje przed wyborem między uczuciami i bezpieczeństwem bliskich a słusznym i za razem niebezpiecznym postępowaniem.

 Nie rzucanie się w oczy będąc w innych czasach wymaga dobrego przebrania -  to oznacza naprawdę dobrą robotę kostiumografów. Uwielbiam filmy i seriale kostiumowe i choć ta produkcja do tych typowych kostiumowych nie należy, trzeba przyznać, że moda wszystkich czasów była zawsze dobrze oddana. Bardzo miło oglądało się naszych bohaterów w strojach z różnych epok.
Fabuła serialu jest wartka i pełna emocji. Ani na chwilę nie zwalnia swojego tempa, a widza nie kusi by przewinąć odcinka nieco do przodu. Najbardziej podoba mi się zafascynowanie Lucy wszystkim, co w przeszłości widzi - historyk z pasją to niewątpliwie świetny historyk. Sceneria jest bardzo ujmująca, wszystko wygląda naprawdę dobrze i realistycznie. Realizatorzy serialu ze wszystkich sekcji odwalili kawał dobrej roboty.

Serial ma wiele zalet, które przyciągnęły moją uwagę i nadal przyciągają - na szczęście, w przyszłym roku zobaczymy drugi sezon serialu. Tydzień temu stacja NBC skasowała serial, jednak trzy dni później zmieniła zdanie i decyzję o anulowaniu cofnęła.

Moja ocena: 9/10

Eric Kripke, Shawn Ryan "Timeless" sezon 1 | NBC | 16 odcinków | 45 minut

1 komentarz:

  1. Uwielbiam Timeless i cieszę się, że udało się załatwić drugi sezon. Z recenzją zgadzam się w 100% ;)

    OdpowiedzUsuń

Drogi czytelniku! Jednym z celi, które popchnęły mnie do założenia bloga była chęć wymiany opinii na temat książek i wielu innych rzeczy z innymi ludźmi. Dodając komentarz możesz przedstawić swoją wizję na poruszane tematy, a dodatkowe miłe słowa dają mi więcej wiary w siebie. Twój komentarz jest moją motywacją!

Obsługiwane przez usługę Blogger.